Doğamızın ve bizim yaşam kaynağımızdır Su.

Göz ardı edemeyeceğimiz kadar kıymetlimizdir. Onu en güzel şekilde içmek, değerlendirmek, ona ve kendimize değer vermek önemlidir. Bir varlığa, kişiye, olguya ne denli değer verirsek, o da bize karşılığını en güzel şekilde yansıtır.

Günümüzde su üzerinde birçok değişik görüş bildirilmektedir. Terapimizde bizim için en kolayını, yararlısını yapacağız.

Su Terapisinin Uygulanışı

Çeşme suyunu bir testi ya da cam şişeye doldurun.  5 lt. su için ince kesilmiş iki dilim limon koyun.

Tansiyonu düşük olan kişi bir dilim kullanabilir, yüksek olan kişi bu suya üç-dört ince dilim katabilir.

Bu suyu günlük;

5-10 kg arası bebek için : Günlül içtiği su ölçüsünde içirebilirsiniz. Anne sütünü bırakmışsa  4-5 su bardağı olacak şekilde. (Bebek suyu için ince bir dilim limon yeterli.)

10-30 kg arası çocuk : 5-6 su bardağı

30-50 kg arası : 6-7 su bardağı

60 kg-80 kg arası : 8-10  su bardağı

80 kg – 100 kg arası : 10-11 su bardağı

Sıcak havada, beden gücüyle yapılan işe göre bu sayı artırılabilir. Diğer içilen sıvı gıda (çay, kahve, asitli içecek gibi) bu ölçünün dışındadır.

Sabah kahvaltısı, öğlen, akşam yemeğinden 5-10 dk. önce 2 bardak su içmek, mide pH değerinizi dengeleyerek, kanınızdaki yabancı maddenin atılmasını, kalın ve ince bağırsağınızın temizlenmesini sağlayacak, ayrıca yediğiniz besinden alacağınız vitamin, minarel, bileşik oranını artıracaktır.

Açıklama :

Limon : Doğal bir yararsız mikro organizma temizleyicisidir (Bio dezenfektan). İnsan vücuduyla son derece uyumlu pH değerine sahiptir. Suyunda ve kabuğunda bulunan zengin vitamin, mineral, bileşik, enzim onu çok değerli kılar. Vücudumuzun kan, hücre, doku yapımında büyük rol oynayan folatın (folik asit) en çok bulunduğu meyve çeşidinden biridir.

İçeriğindeki Askorbik Asit yani C vitamini, bağışıklığımızı güçlendirirken, doğal Sitrik Asit ise vücudumuzdaki virüs, bakteri, yararı olmayan mikro organizmayı temizler.

Limon’a ilişkin detaylı bilgi “Beslenmek Terapisinde” yazılacaktır.