Dünya'da ve toplumumuzda nazara, kem göze inanış vardır. Bu inanış bazı kesimde bilinçli bir şekildeyken, bazı kesimde geleneksel bir inanış şeklindedir.

Öncelikle bu iki kavramın yanına “kem düşünce” kavramını ekleyelim, ardından üçünü açıklayalım. Daha sonra bu üç kavramın etkisinden nasıl arınılıra dair bir kaç yöntem yazalım.

Bakış (Nazar) : Gözün algılama ve algıladığını yansıtma frekansı yüksektir. Bu nedenle; bir kişiye, varlığa, nesneye acıyarak, küçümseyerek, imrenerek, gıpta ederek, aşırı beğenerek, aşırı severek, aşırı duygu yüklemesi yaparak bakmaya bakış yani nazar denir.

Kem Göz : Bir kişiye, varlığa, nesneye art niyetli, kıskanarak, kin ve kötü amaç ile bakmak Kem Göz’dür. Bunun ardında bazen bu kişi, varlık ya da nesneye olumsuz, kötü bir iş yapmak düşüncesi yatabilir.

Kem Düşünce : Bir kişi ya da varlık ortamda bulunmasa bile, kimse onu görmese bile,  arkasından yapılan tüm olumsuz konuşma, dedikodu, kötü düşünce kem düşüncedir.

Mikro fizik (Kuantum fizik) alanında yapılan pek çok deneyde negatif bakış ve sözün; varlık üzerinde eksi (-) yüklü / olumsuz enerji sarmal alanı yarattığı, bu enerji sarmalından çıkamayan varlığın davranış, duygu durumunun olumsuz yönde değiştiği, bu eksi (-) / olumsuz enerji yükünün yarattığı olumsuzlukla başa çıkmakta güçlük çekmekte olduğu gözlemlenmektedir.

Söz yani ses frekansı, görme frekansından daha yüksektir. Bu nedenle bir kişinin ya da varlığın arkasından yapılan gerçek olmayan yersiz art niyetli olumsuz konuşma, kötü düşünce, gıybet, iftira bakıştan (nazar) daha yüksek enerjiye sahiptir. “Kem düşünce”yi bakış ya da kem gözden ayıran yönü ise ; kem düşünceye sahip olan kişinin, diğer kişi ya da varlık için yaydığı frekans alanınca, kendi bedenine bu olumsuz enerjiyi çıpalamasıdır. Yani başka birinin ya da bir varlığın yaşamına, malına, sevdiğine karşı ne denli olumsuz düşünce içinde olursanız, bu yaydığınız olumsuz frekansın karşılığı, size yansımasıyla birlikte iki katı olacak şekilde çıpalanır. Genetiğinize işlenen bu olumsuz (- eksi / negatif) enerji kalıtsal olarak çocuğunuza, torununuza aktarılır. Bu nedenle; atılan adımı, yapılan işi, konuşulanı, yenileni, içileni ölçerek, tartarak, düşünerek yaşamaya gayret göstermek çok önemlidir.

Bakış (nazar), kem göz, kem söz gibi duruma uğrayan kişi, çocuk, hayvan ve bitkide bir takım olumsuz durum gözlemlenir. Bunlar ;

Baş ağrısı, hafif baş dönmesi, mide bulantısı, fersizlik, sık sık esneme, yersiz kalp çarpıntısı, panik atak,  bazen de vücutta istenmeyen yara, isilik oluşabilir.

Çocukta uyuyamamak, fersizlik,  çabuk hastalanmak ve tedaviye çabuk yanıt vermemek, boş bakış, yersiz ağlamak, nedeni anlaşılamayan hırçınlık.

Hayvanda durgunluk, fersizlik, çabuk hastalanmak ve tedaviye çabuk yanıt vermemek, yersiz inlemek, yersiz ağlamak, durduk yere hırçınlık, saldırganlık.

Bitkide aniden sararmak, solmak gibi durum ortaya çıkabilir.  

Bakış, Kem Göz, Kem Düşüncenin etkisini azaltmak için ne yapılabilir?

Öncelikle Teşekkür Terapisi (SENAYÇE) ile Temizlik Terapisini (BARÇE)  tavsiye edildiği şekilde düzenli uygulamak önemlidir.  

Günümüzde eksi (-) enerjinin etkisi yoğun olduğu için sabah-akşam “Arındırıcı Sözel Çalışması (Olumlama)” yapmak uygun olur.

Arındırıcı Sözel Çalışması :

Bunun için 3 kez “Üzerimdeki bakış ya da nazar, kem göz, kem düşüncenin giderilmesi için” deyin. (Burada 3 kez söylenmesinin nedeni, ne söylediğinizde kararlı mısınız, iyice anlayıp ona göre mi söylüyorsunuz, ne söylediğinizin farkında olmanız açısındandır!)

Sonra 28 kez üst üste “Varlığıma, mutluluğuma müteşekkirim” deyin. Bu 28 kez tekrarı,  en az 3 defa ya da kendinizi rahat hissedinceye değin tekrarlayın. Bitirirken yine “Üzerimdeki bakış ya da nazar, kem göz, kem düşüncenin bertaraf olması için” diyerek bitirin.

Çocuğunuza, eşinize, sevdiğinize, evcimeninize ya da kime isterseniz söyleyebilirsiniz. Yanınızda bulunuyorsa söylerken güzelce okşayabilirsiniz.

Tavsiye edilen uygulama şekli ;

3 kez “Üzerimdeki, tüm sevdiğimin üzerindeki, tüm evcimenin üzerindeki bakış ya da nazar, kem göz, kem düşüncenin bertaraf olması için” denip,

Sonra 28 kez üst üste “Varlığıma, tüm sevdiğimin, tüm evcimenin varlığına ve mutluluğuna müteşekkirim” denir. Sonra bu 28 kezlik söylem 3 kez daha tekrarlanarak, ardından başlangıçta söylenilen “Üzerimdeki, tüm sevdiğimin, tüm evcimenin üzerindeki olumsuzluk bertaraf olsun” diye 1 kez daha söylenerek arınma sözel çalışması bitirilir.

Açıklama :

Evcimen : İnsan ile duygusal iletişim kurabilen hayvandır. Kedi, köpek, at, tavşan, kuş, fare, kirpi, büyük baş, küçük baş, balık ve daha pek çok hayvan insan ile duygusal iletişim kurabildiğinden onlara evcimen denir. İnsan ile duygusal bağı olmayan algısal ve sezgisel hayvan türü çoğunluktadır. Genelde yer altında yaşayan türler, börtü böcek duygusal bağ kuramaz.

Evcimene yapılan sözel çalışması daima insanın yararınadır.

Başka ne yapılabilir?

Bulunduğunuz ortamda vanilya yağı ya da papatya yağı tütsüsü, buhuru yapabilirsiniz. Bu iki bitki eksi (-) yani olumsuz enerji yükünün dağıtılmasında bilinen pek çok bitkiden daha etkilidir.

Evinizde bu iki yağ yoksa bile, sağ avuç içinize çok çok az toz şekeri alıp bu şekere 3 kez “üzerimdeki, evimdeki, tüm sevdiğimin üzerindeki, tüm evcimenin üzerindeki bakış, kem göz, kem düşünce bertaraf olsun!” deyip, sobanın, buhurdanlığın ya da bir tavanın içerisinde iyice yakabilirsiniz. Bu uygulama güzel Anadolu’muzun çok eski bir geleneğidir.

Yukarıda önerilen 3 ürünün artı (+) / olumlu enerjisi yüksektir.

Tütsü çubuğu bazı kişilerde soluk alıp vermeyi olumsuz etkilediğinden uygun olmayabilir.

Boynunuza ya da çocuğunuzun boynuna çok ince bile olsa gümüş zincir takın. Başka bir takı aynı derecede etkili olmaz! Gümüşün iyon değiştirme gücü yüksektir. Eksi (-) / olumsuz enerji yükünü alır, size çok azını yansıtır. Altın, bakır gibi maden grubunun iyon değiştirme gücü bu kadar güçlü değildir!

Safir, Turkuaz, Lapis, Jasper,  Kehribar taşının mavi orijinali, eksi (-) /olumsuz enerjinin yansımasını kırar. Küçük, büyük olmasına bakmadan bir kolye ucu edinmek yararlıdır. Bakış, kem göz için kullanımda, çabuk görüleceği için boyna takılmalıdır. Gümüş zincirle birlikte etkisi artar.

Taş ve kolyeyi ayda bir temizleyin. Bunun için ya bir gün boyunca toprakta gömülü bırakın ya da 1 kg kaya tuzunun içinde 3-4 saat bekletin.

Taş alırken çok iyi araştırma yapılmalı. Uzak Doğu’dan getirtilen “gerçek taş” diye satılan çok fazla sahte taş ve takı var. Benzerinden ayırmak oldukça güç. Alırken iyi inceleyin.  Bu konuda bilgilenmek için Youtube’da sahte taş yapımına dair videoları izleyebilirsiniz.

Yaz Dönemi Olumlu /pozitif / artı  (+)  Saatleri (Ankara/Türkiye için)

06:30 – 07 : 50 arası pozitif ağırlıklı

07:50 - 08 : 50 pozitif

10 : 00 - 11 : 50 pozitif

13 : 00 – 17 : 50 arası pozitif

19 : 30 – 20 : 50 arası pozitif ağırlıklı

21 : 50 – 23 : 40 arası negatif ağırlıklı saat 

Sonrası 05 : 20’a değin negatif.

05 : 20 – 06 : 30 arası negatif ağırlıklı saat

Açıklama : Kış dönemi  saati Ekim 2024 ayında sitede yer alacaktır.