Olumsuz Enerjiden Arınmak Terapisi - PÜRAÇE

“Enerji Nedir?” başlığı altında kısaca olumlu (artı + / pozitif ) ve olumsuz  (eksi - / negatif) enerjiyi öğrendik. Günümüzde olumsuz enerjinin aşırı şekilde artıp, yaygınlaşmasından ötürü insanın olumlu enerjiyle faaliyet gösterme olanağı son derece sınırlanmıştır. İnsan olumlu enerjisini ne denli artırabilirse yaşantısını o denli düzene koyabilir, daha mutlu yaşayabilir.

Olumlu Enerjiyi Artırmak İçin

Olumlu enerjiyi artırmadaki birinci basamak “Temizlik Terapisi - BARÇE”dir.

Bir süre yemek yiyip, bulaşığı yıkamazsanız ne olur? Mutfak tezgahınız bulaşık kap kaçak dolar. Mutfakta düzgünce iş yapabilmek, tekrar kap kaçağı kullanmak için eninde sonunda yıkamak durumunda kalırsınız. Olumlu enerjiyi çoğaltmak böyle bir şey işte!

Bedeniniz, yaşadığınız ortam, düşünseliniz, özünüz temizse olumlu enerji çoğalır. Bedeniniz, çevreniz, düşünseliniz, özünüz kirliyse olumsuz enerji çoğalır. Temizlik derken bilerek, kuralına uygun yapılan temizliktir işin özü.

Bedeniniz, çevreniz, düşünceniz, özünüz ne denli temizse, yaşamınız o denli temiz ve güzel olur. Yani olumlu enerji (artı + / pozitif) yayıldıkça, sizi ve çevrenizi sardıkça daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşama kavuşmaya başlarsınız.

İkinci basamakta “Teşekkür Terapisi –SENAYÇE” ile “Gülmek Terapisi – GİLTHAÇE” var. Teşekkür sözcüğünün enerjisi yüksek artı + enerji yüklüdür. Varlığınızda size ait olan ne varsa teşekkür ile beslenir. Kalbiniz, gözünüz, beyniniz, karaciğeriniz, eliniz, ayağınız, saçınız gibi sizi sistemsel olarak oluşturan ne varsa teşekkürden etkilenir. Önce kendi varlığınıza müteşekkir olabilesiniz ki ; aldığınız tüm soluk sevinçle aksın içinize, kanınız sevinçle dolaşsın damarınızda!  

Gülmek eylemi beyindeki  dopamin, seratonin, endorfin gibi pek çok hormon salgısını artırır. Bu hormonal salgının artması ;  iyi hissetme, sevinç, kendini değerli görme gibi duygu durumu  çoğalması için iç salgı bezi işleyişini düzenler.  Olanağınız varsa Gülmek Terapisi esnasında birkaç küçük parça iyi kalite bitter çikolata yemeniz, beyin sinir hücresi olan nöron ağının beslenmesine katkı sağlar, sevinç ve mutluluk hormon seviyesini yükseltir.

Üçüncü Basamakta “Soluk Alıp – Vermek Terapisi –KIRAÇE” var.  Bu terapiyi günlük düzenli yaptığınızda bedeninizin gerginlik (stres) seviyesinde azalma başlar, sakinleşir, aynı anda içinizde sevinç kıpırtısı artar. Çünkü bedeniniz kendisine değer vermenizden, onunla ilgilenmenizden etkilenir, ona göre tepki verir.

Yaz Dönemi Olumlu /pozitif / artı  (+)  Saatleri (Ankara/Türkiye için)

06:30 – 07 : 50 arası pozitif ağırlıklı

07:50 - 08 : 50 pozitif

10 : 00 - 11 : 50 pozitif

13 : 00 – 17 : 50 arası pozitif

19 : 30 – 20 : 50 arası pozitif ağırlıklı

21 : 50 – 23 : 40 arası negatif ağırlıklı saat 

Sonrası 05 : 20’a değin negatif.

05 : 20 – 06 : 30 arası negatif ağırlıklı saat

Açıklama : Kış dönemi  saati Ekim 2024 ayında sitede yer alacaktır.